Altyapı çalışmaları devam ediyor

Hakkari Belediye Başkanlığı şehir genelinde içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları için hummalı bir çalışma başlattı.

HAKKARİ BELEDİYESİ
 
HAKKARİ- Şehrin tüm içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekelerinin yenilenme çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Kentin altyapısını yeniden dizayn etmek için çalışma başlatan belediye başkanlığı himayesindeki iki ayrı müteahhit firma kış gelmeden önce çalışmaları tamamlamak için büyük bir gayret sarf ettiği belirtildi.
 
Kazılan kanallara içeme suyu boraları yerleştirildikten sonra hemen dolgusu yapılarak olası mağduriyetlerini önüne geçildiği çalışmalarda, kanalizasyon şebekelerinin de aynı şekilde döşendiği görüldü.Hakkari Belediye Başkanlığı yetkilileri, şehrin tümüne yeni içme suyu ve kanalizasyon şebekesi hattı döşeme çalışmalarının aralıksız olarak sürdüğünü ifade ettiler.
 
İki ayrı firma tarafından büyük bir titizlikle yapılan altyapı çalışmalarının Dağgöl Mahallesi başta olmak üzere 4 ayrı mahallede sürdüğü belirtildi.
 
Tahrip olan yolların ise 2017 yılının bahar aylarında yeniden kilit taşı ve asfaltlanacağı aktarıldı.
 
Çalışmalarda memnun olduklarını belirten mahalle sakinleri ise, ancak birçok yerde eski  içme suyu şebekesinde sızma olduğunu ve suyun yolda boşa aktığını belirterek, kar yağmadan önce belediyenin buna bir el atması gerektiğini söylediler.

04.11.2016