HAKKARİ’DE ULU CAMİ ÇEVRESİNDE BÜYÜK DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

Belediye Başkanlığımızın “2018 Yılı Hakkari Dönüşüm Programı” kapsamında şehrin Ulu Cami çevresinde imarı işgal eden metruk yapı, ruhsatsız kaçak baraka ve yapıların kaldırılarak buranın şehirde merkezi bir yer haline getirilmesi için çalışmalarımız başladı.

HAKKARİ BELEDİYESİ
HAKKARİ- İlk etapta bu bölgede ulu cami caddesi ve altay caddesi ile bu caddelere bağlı ara sokaklarda yol sınırlarına, kaldırımlara ve kamu imarı üzerine kurulan ruhsatsız ve kaçak 23 baraka ve yapının yıkım çalışmaları başladı.
EPCİM: “ULU CAMİ ÇEVRESİ ŞEHRİN MERKEZİ HALİNE GELECEK”
Buradaki barakaların kaldırılma çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt EPCİM ulu cami çevresindeki dönüşüm programına ilişkin yaptığı açıklamada; “Yıllardır Hakkari’de imarı işgal ederek vatandaşın yoluna, kaldırımına gelişi güzel kurulan, kamu imarını işgal eden ayrıca çevre ve görüntü kirliliğine neden olan ruhsatsız kaçak baraka ve yapıları kaldırmak için önemli bir karar alarak Hakkari’de dönüşümü yaşatıyoruz. Tek kubbeli özelliği ile Hakkari’de ilk olan Ulu cami çevresinde bulunan metruk yapıları, yol sınırlarına ve kaldırımlara kurulan ruhsatsız kaçak baraka ve yapıları yıkıp yerine imara uygun yol, kaldırım, yeşil alan ve sürpriz projeler ile halkın tamamının faydalanacağı hizmetleri yerine getirerek ulu cami çevresine büyük bir dönüşüm yaşatacağız. Yapılacak bu hizmetler ile ulu cami çevresi şehrin merkezi haline gelecek. Şimdiden Hakkari’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

22.03.2018