BASKETBOLUN ÜNLÜLERİNDEN SÜPRİZ İSİMLER HAKKARİ’YE GELECEK!

Belediye Başkanlığımızın ve Türkiye Basketbol Federasyonu Hakkari İl Temsilciliğinin katkılarıyla düzenlenecek “Hakkari Belediyesi Veteranlar Basketbol Kupası” spor etkinliğine Türkiye’nin ünlü basketbolcularından sürpriz isimler katılacak.

HAKKARİ BELEDİYESİ
 
HAKKARİ- Hakkari’de basketbol sporunu teşvik etmek ve şehirde genel bir kaynaşma ortamı oluşturarak basketbol ile topluma hizmet için 7’den 70’e herkesi salonlarda bir araya getirmek amacıyla Belediye Başkanlığımızın ve Türkiye Basketbol Federasyonu Hakkari İl Temsilciliğinin katkılarıyla hazırlanan ortak proje kapsamında düzenlenecek olan “Hakkari Belediyesi Veteranlar Basketbol Kupası” spor etkinliği öncesi Türkiye Basketbol Hakkari İl Temsilcisi Yakup AKTAŞ, 12 Dev Adam Basketbol Okulları Antrenörü M. Emin TAŞ ve beraberindeki öğrenci heyeti Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt EPCİM’i makamında ziyaret etti.
 
Ziyarette Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt EPCİM “Hakkari Belediyesi Veteranlar Basketbol Kupası” spor etkinliğine ilişkin plan ve program hakkında temsilci heyet ile görüşme yapıp bilgi aldı. Etkinliği yürütecek temsilci heyet Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt EPCİM’e takımların maçlarda kullanacağı forma, top ve diğer malzemelerin tanıtımını yaptı.
 
EPCİM: “BASKETBOLUN ÜNLÜLERİNDEN SÜPRİZ İSİMLER FİNALE KATILACAK”
 
Burada kamuoyuna bilgi vermek amacıyla bir açıklamada bulunan Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt EPCİM; “Hakkari genelinde kendi alanlarındaki spor faaliyetlerinde güzel işlere imza atan Türkiye Basketbol Hakkari İl Temsilciliği ile bizlerde Hakkari’de bir ilk yapmak adına ortak bir proje hazırladık. Projemizin amacı başta şehrimizde basketbol sporunu halk arasında yaygınlaştırmak, insanları spora teşviş etmek ve şehir genelinde memur, işçi, esnaf, öğretmen, asker, polis ve sivil vatandaş arasında genel bir kaynaşma ortamı oluşturarak 7’den 70’e herkesi spor salonlarında bir araya getirmek. Bu kapsamda “Hakkari Belediyesi Veteranlar Basketbol Kupası” adıyla yapılacak spor etkinliğine erkeklerde 25 yaş bayanlarda 20 yaş üzeri herkes katılabilecek. Takımların forma ve top malzemelerini bizler karşılayacağız. Başvurular Türkiye Basketbol Hakkari İl Temsilciliğini yapılacak ve maçlar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı kapalı spor salonunda yapılacak. Hakkari’de bir ilk olacak bu etkinlik kapsamında finale katılmak üzere Türkiye’nin ünlü basketbol oyuncularından sürpriz isimlerini herhangi bir aksaklık olmazsa Hakkari’mizde ağırlayarak etkinliğimize ve şehrimize renk katacağız” şeklinde konuştu.

11.04.2018