HAKKARİ’DE KESİNTİSİZ 24 SAAT İÇME SUYU DÖNEMİ BAŞLIYOR

Şehrin temel sorunu olan içme suyu hizmetine kalıcı çözüm oluşturmak için “2017-2018 Hakkari Dönüşüm” programı kapsamında yaklaşık 18 aydır hummalı bir çalışma yürüten Hakkari Belediyesi sonunda Hakkari’ye kesintisiz 24 saat içme suyu hizmetini sunma dönemine geçiyor.

HAKKARİ BELEDİYESİ
HAKKARİ-  Hizmetin ilk aşamasının tamamlandığı Yeni Mahalle ve Gazi Mahallesinde şebeke hatlarına içme suyu kaynakları verilirken, Hakkari Belediye Başkanı Cüneyt EPCİM beraberindeki 15 mahalle muhtarı ve İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan KAYATÜRK ile bu iki mahallede döşenen şebeke hattı borularından abonelere akan içme suyunu gözlemleyerek hizmeti kamuoyuna tanıttı.
EPCİM: “HAKKARİ’MİZE HAYIRLI OLSUN”
Hizmete ilişkin bir açıklamada bulunan Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt EPCİM; “Hakkari dönüşüm programı dahilinde Hakkari’mize hızla dönüşümü yaşatırken bugün bu dönüşümün bir parçası olan içme suyu hizmeti için yapmış olduğumuz hummalı çalışmalar sonucu gelmiş olduğumuz noktadan artık Hakkari’de vatandaşımıza 24 saat içme suyu hizmeti verebileceğiz. Bunun müjdesini beraberimizdeki tüm mahalle muhtarlarımız ve İller Bankası Van Bölge Müdürümüz Ayhan KAYATÜRK ile şebeke hattı çalışmalarımızın tamamlandığı Gazi ve Yeni Mahalle üzerindeki abone hatlarını birlikte kontrol ederek, bizzat vatandaşımızın evinin önüne kadar getirdiğimiz hizmeti yerinden gözlemleyerek Hakkari’mize duyuruyoruz. Mahallerde hat döşeme çalışmalarımız devam ederken bu iki mahallemizde vatandaşlarımız abonelerini gönül rahatlığıyla bağlayabilirler” şeklinde konuştu.
Çalışmaların tamamlandığı Gazi ve Yeni Mahallede vatandaşlar 1402, 1403, 1404, 1405 ve 1406. sokak ile Otluca Tugay yolu güzergâhı, Gültekinler Caddesi, Sürme Hanım Caddesi, Kazandıoğlu semti ve buralara bağlı güzergâhlarda abone bağlantılarını yapabilecekler.

16.05.2018