İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN SOYLU, İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU, çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Hakkâri’ye geldi.

HAKKARİ BELEDİYESİ
 
Van’dan uçakla Yüksekova Selahaddin Eyyubî Havaalanı’na gelen İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU, Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih KARATAŞ, Yüksekova Kaymakamı Mahmut KAŞIKÇI, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin TOKEL, Hakkâri Belediye Başkan Vekili Cüneyt EPCİM, Şemdinli Kaymakamı Muhammet Fuat TÜRKMAN, Çukurca Kaymakamı Temel AYCA, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi KORKMAZ, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat DİLBEROĞLU, AK Parti İl Başkanı Emrullah GÜR, kurum müdürleri ve partililer tarafından karşılandı.
 
İlk olarak Yüksekova Kaymakamlığını geçen Bakanımız Sayın SOYLU, burada Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK ve kayyum belediye başkanları olan Kaymakamlarla bir toplantı gerçekleştirdi.
 
Daha sonra Yüksekova Belediyesini ziyaret eden Bakanımız Sayın SOYLU, ardından partisinin ilçe teşkilatına geçerek burada partilerle bir araya geldi.
 
Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK ve beraberindekilerle birlikte ilçe esnafını işyerlerinde ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet eden Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU, daha sonra Şemdinli İlçesi’ne geçti.
 
Şemdinli 34. Hudut Tugay Komutanlığını ziyaret eden Bakanımız Sayın SOYLU, burada Şemdinli Kaymakamı Muhammet Fuat TÜRKMAN, 34. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdoğan BAYKAL ve protokol üyeleri tarafından karşılandı.
 
Daha sonra Bakanımız Sayın SOYLU, Valimiz Sayın TOPRAK ve beraberindekilerle birlikte Şemdinli Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde düzenlenen iftar programına katılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Birlikte iftarını açtığı vatandaşlara hitap eden Bakanımız Sayın SOYLU, birlikte bulunmaktan mutluluk duyduğu Şemdinlili vatandaşlarının mübarek Ramazan ayını tebrik etti.
 
İlçe merkezindeki esnafları da ziyaret eden Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU ardından Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK ve beraberindekilerle birlikte 34. Hudut Tugay Komutanlığında görevli askerlerle sahurda bir araya geldi. Birlikte sahur yaptığı askerler bir süre sohbet eden Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU, daha sonra Şırnak İline geçti.

18.05.2018