Belediye ekipleri dondurucu soğukları aldırmadan çalışıyor

Hakkari’de belediyenin alt yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, su ve kanalizasyon müdürlüğüne bağlı ekipler meydana gelen arızalara dondurucu soğukları aldırmadan müdahale ediyor.

HAKKARİ BELEDİYESİ

HAKKARİ- Hakkari’de kentin alt yapı sorunun çözülmesi için başlatılan yeni projeleri hızla hayata geçiren belediye, kış aylarının başlamasıyla birlikte don ve basınç sonucu meydana gelen yağmursuyu, drenaj ve kanalizasyon arızalarının onarılması için donanımlı dört özel ekip oluşturdu. Belediyenin su ve kanalizasyon işleri müdürlüğüne bağlı oluşturulan ekipler, kentin yeni alt yapı çalışmalarının tamamlanıncaya kadar vatandaşların mağdur olmaması için meydana gelen arızaları haftanın yedi günü gece gündüz çalışarak onarıyor.

Bu kapsamda ilde yaşanan yoğun kış şartlarına ve hava muhalefetine aldanmadan çalışan ekipler, kentin Halife Derviş Mahallesi Van yolu güzergahında bulunan 40 metrelik yağmursuyu, drenaj ve kanalizasyon şebeke hattında meydana gelen arızanın onarılması için çalışma başlattı. İlk olarak arıza tespit çalışması yapan ekipler, yerin iki metre altında döşeli olan 300’lük koruger şebeke borularının arızalandığını tespit etti.  Arıza tespit çalışması sonrasında ekipler, yapılan kazı işlemleriyle arızalı boruları çıkartıp, yerine yenilerini döşedi.

05.12.2016