Su sorunu için 2 bin 700 rakımdaki karlı bölgeye çıktılar

Şehir şebeke suyunun azalması üzerine belediyle ekipleri harekete geçti. Ekipler, ulaşımın olmadığı 2 bin 700 rakımlı Karadağ bölgesine, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı´nın operasyonlarda kullandığı paletli kar aracıyla gitti.

HAKKARİ BELEDİYESİ

HAKKARİ- Şebeke suyunun azalması üzerine harekete geçen Hakkari Belediye Başkanı Cüneyt Epcim, çalışmalara başladı. Ancak azalma nedeninin araştırılacağı 2 bin 700 rakımlı Karadağ bölgesine ulaşım mümkün olmayınca Epcim, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre Tayanç ile görüşerek destek istedi. Bunun üzerine Mehmetçiğin operasyonlarda kullandığı kar paletli aracı devreye sokuldu ve belediye ekipleri kar kalınlığının yer yer 3 metreyi bulduğu Kırmızı Tepe bölgesine gitmek üzere yola çıktı. Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Erhan Okay, Belediye Su ve Kanalizasyon Müdür Vekili Bülent Korkmaz'ın da yer aldığı 7 kişilik su arıza ekibi, sis ve kar yağışına rağmen paletli kar üstü araçla 2 bin 700 rakımlı Karadağ bölgesine ulaşmayı başardı.

Görüş mesafesinin sisten dolayı zaman zaman 1 metreye kadar düştüğü bölgede, su depoları ekipleri tarafından tek tek kontrol edildi. Kontroller sırasında Karadağ bölgesindeki iki depoda suyu azaldığı, ancak herhangi arızanın olmadığı tespit edildi. Bunun üzerine ekipler, şehir şebeke suyundaki azalışın nedenini tespit etmek için paletli kar aracıyla bu kez Golan Mevkiine doğru hareket etti. Mehmetçiğin paletli kar aracıyla 1 kilometre ilerleyen ekipler, bölgedeki sis ve yağış nedeniyle bölgeye ulaşamadan geri dönmek zorunda kaldı.

Belediye Başkanı Cüneyt Epcim,  Hakkari şehir suyundaki azalmasının nedenini araştırmak için ekiplerin dün bölgeye gidip Su maslaklarını kontrol ettiklerini belirterek, “Ancak yoğun sis ve kar nedeniyle ekiplerimiz Golan mevkiindeki su kaynaklarına ulaşamadan geri döndüler. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecektir. Bizlere bu konuda destek verip Paletli Kar aracını tahsis eden Tugay Komutanımız ada teşekkür ediyoruz" dedi.

10.02.2017