İBB heyeti Hakkari´de inceleme yaptı

Hakkari’nin genel durumunu değerlendirip, gelecekti Hakkari’nin inşası için İstanbul Büyük Şehir Belediyesinden gelen 8 kişilik bir heyet, Hakkari Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim ve belediye birim amirleriyle toplantı yapıp, kenti dolaştı.

HAKKARİ BELEDİYESİ

HAKKARİ- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatıyla Hakkari'ye gelen Altyapı Hizmet Müdür Yardımcısı Özkan Sağır, Yol Bakım ve Onarım Müdür Yardımcısı Vahdettin Mamur, Park Behçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Müdür Yardımcısı Erman Uzun, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Atık Yönetim Müdürü Safa Şahbatoğlu, İşletmeler Müdürlüğü Programcı Sabri Tuncay, Gelirler Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Fatih Alp, Su ve Kanalizasyon İdaresi İnşaat Mühendisi Mahmut Keleş,İBB Meclis üyesi ve Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Önder Benzeş başkanlığındaki 8 kişilik Belediye Meclis üyesi ve teknik mühendis heyeti, bugün Hakkari Belediyesini ziyaret etti. İBB Meclis üyesi başkanlığındaki heyet, Hakkari Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim ve Belediye birim amirleri ile Belediye Başkanlığının makamında basına kapalı bir toplantı yaptı.

EPCİM: “İBB HEYETİ GELECEKTEKİ HAKKARİ İÇİN BİZLERE REHBERLİK EDECEK”

Hakkari'nin genel durumunun değerlendirildiği toplantı ardından açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Epcim şunları kaydetti; "Başkan Sayın Kadir Topbaş'ın Hakkari'ye olan özel ilgisi, desteği devam ediyor. Bu noktada kendileri Önder beyin başkanlığında teknik bir ekibi gelecekteki Hakkari'de yapılacak çalışmalara rehberlik etmeleri noktasında bize yol göstermek, belediyecilik deneyimlerini bizlere aktarma noktasında burada toplanmış bulunuyoruz. Bu toplantılar, Hakkari'deki imar durumundan, fen durumuna çeşitli belediye birimlerimizin durumlarını etüt etme, onların 'fotoğraflarını çekme', gelecekte de bu fotoğraflardan yola çıkarak yol haritasını belirleme noktasında bize katkıları olacak. Arkadaşlarla bugün bir alan gezmesi yapacağız. Bu alan çalışmasından sonra yapılacak çalışmaların halkımızın hayatını kolaylaştıracak çalışmalara ne şekilde bir yaklaşım sergileyebileceği noktasında arkadaşlarımız bize destek olacaklar. Bu vesileyle başta Sayın Başkanımız Kadir Topbaş olmak üzere gelen heyete teşekkür ediyorum."

İstanbul Büyükşehir Meclis üyesi Önder Benzeş ise, Hakkari için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, "Burada sizlerin işini kolaylaştırmak, yardımcı olmak Hakkari adına elimizden geldiğince yardımcı olacağız" dedi.

Düzenlenen toplantının ardından heyet kentin genel durumunu gözlemlemek üzere kentin değişik noktalarını gezip incelemelerde bulundu. 

24.09.2016