İHALE DUYURULARI
Yemek Hizmet Alımı
4 Adet Halk Otobüsünün kiraya verilmesi
4 Adet Halk Otobüsünün Kiraya verilmesi.
197 ADET ÇÖP KONTEYNIR ALIM İŞİ
HAŞERE İLE MÜCADELE HİZMET ALIM İŞİ
6 KALEM (KLORLAMA CİHAZI VE MALZEMESİ) MALZEME
600 Metre içmesuyu amaçlı Sondaj Kuyusu açma işi
Belediye hizmet Binası ve İşhanı Onarım işi
Kent Temizliği Hizmet alımı

Haber Detayları

-Hakkari'nin su sorunu çözülüyor

Belediye Başkanlığımızın kentin su sorununu çözmek amacıyla başlatılan proje kapsamında 3 bin 500 rakımlı Berçelan Yaylası'na 24 maslak ve 14 su toplama deposu yapıldı.

HAKKARİ BELEDİYESİ

HAKKARİ-  Belediye Başkanımız Sayı Cüneyt EPCİM, su sorununu çözmek amacıyla belediye tarafından başlatılan çalışmaları incelemek üzere 3 bin 500 rakımdaki Berçelan Yaylası'na gitti.

EPCİM, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Berçelan Yaylası'nın Türkiye'nin en zor ve sert coğrafyalarından biri olduğunu söyledi.

Hakkari'nin su sorununu köklü bir şekilde çözmek için yaylada çalışmaların sürdürüldüğünü anlatan Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt EPCİM, şunları belirtti: "Proje kapsamında 65 kilometre isale, 150 kilometre şebeke hattı ile Hakkari'mizin su sorununu çözmek istiyoruz. Şu ana kadar 24 maslak ve 14 su toplama odası yaptık. Projeyi yılsonuna kadar bitirip devraldığımızda, 2 günde 3 saat su verebilen belediyeyi, 24 saat su verecek kapasiteye ulaştırmaya çalışıyoruz."

Projenin sert iklim ve coğrafya şartları göz önüne alındığında oldukça zorlu bir çalışma gerektirdiğini ifade eden EPCİM, "Proje meşakkatli ama sonucunda da Hakkari halkının susuzluk sorununu tamamen çözecek." dedi.

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR
HIZLI ERİŞİM
İSTATİSTİK
© Tüm Hakları Saklıdır
HAKKARİ BELEDİYESİ
Aktif Ziyaretçi
:
3
Toplam Ziyaretçi
:
299.336
IP Adresiniz
:
54.224.13.210
Design & Code By